a

“Tarla günleri fuarı biz firmalar için çok önemli”

Tekirdağ Tarım Günleri fuarına katılan Ekim Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ekmen, fuarda görüce çıkaracakları yeni ürünlerini Çiftçi TV ekranlarından anlattı.

Tekirdağ Tarım Günleri fuarına katılan Ekmen Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ekmen, fuarda görüce çıkaracakları yeni ürünlerini Çiftçi TV ekranlarından anlattı.

Tarla günleri fuarı biz için çok önemli diyen Ekmen Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ekmen, “ürünlerimizi canlı olarak çiftçilerimize sunuyor olmak çok önemli bizim tohumculuktan anladığımız şu bir ihtiyacı gidermezseniz değer katamazsınız. Biz bu düşünceyle yola çıkıp 2018 yılından bu yana tarlaların boş kaldığı zamanla ekilebilecek bir ürün çıkarmak için çalışmalar yürüttük. Bunu da başardık yem bezelyesi bu konuda çok iyi bir örnek Kasım ayından Nisan ayına kadar ekilebilecek bir ürün amacımız çiftçilerimizin tarlalarının boş kalmaması. Sonrasında çok ekilebilen bir bezelye çeşidi bulamaz mıyız diye düşünmeye başladık. Ancak bunun mümkün olmadığını öğrendik çalışmalarımızı farklı bir alana yönlendirdik bildiğiniz üzere bu ülkede ot krizi bitmiyor. İlk otluk arpayı çıkardık bu fuarda çiftçilerimize bu ürünümüzü tanıtacağız. Bu ürünümüzün çok fazla suya ihtiyacı yok. İsterseniz yazın isterseniz kışın ekim yapabilirsiniz. Tabi ki sulama yaparsanız daha fazla sonuç elde edersiniz” dedi.

İlk denemede 1.5 ton verim elde ettik

Ekmen Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ekmen, “Bizlerle her birimiz birer çiftçiyiz çiftçilerimizin tatmin olacağı ürünler çıkarmak isteriz. İlk deneme ekimimizde 1,5 ton verim elde ettik. Kurak koşullarda hiçbir sulama yapmadan. Geçen hafta etkili olan yağışlardan sonra tarlamız yeniden yeşermeye başladı. Şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

“Su yoksa kuraklığın bir diğer ismi kıtlık”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x