a

TARSİM’den son sigorta tarihi uyarısı

TARSİM, fındık için son sigorta tarihi olarak 28 Şubat’ı işaret etti. Üreticilerin geç kalmadan tarım sigortalarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

TARSİM’den yapılan açıklamada, Türkiye genelinde fındık ürünü için poliçe tanzimlerinin, 28 Şubat tarihinde sona ereceği hatırlatılarak, üreticilere yüzde 67’ye varan devlet prim desteğinden faydalanmaları ve tarım sigortalarını zamanında yaptırmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Üreticilerin ‘fındık’ ürünü için son günü beklemeden, bir an önce sigorta yaptırmalarının vurgulandığı açıklamada, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olunması ya da kaydın güncellenmesi gerektiği, sonrasında ise yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla tarım sigortası poliçesinin düzenlenebileceği bildirildi.

Açıklamada, “Fındık ürünü, dolu, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, taşıt çarpması, sel-su baskını riskleri ile isteğe bağlı olarak alınan don riskinin neden olduğu miktar kaybına; fındık ocaklarında ocakların kendisi, ağaç sigortası yaptırılarak, dolu, fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan ile sel-su baskını, kar ağırlığı ve taşıt çarpması risklerine karşı sigortalanabiliyor.” denildi ve geç kalınmadan sigorta yapmaları konusunda çiftçiler uyarıldı.

0 2 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Bir ilde daha ekmeğe zam

HIZLI YORUM YAP

0 2 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x