a

TKDK’dan 65 milyon liralık hibe  

Mustafakemalpaşa'ya TKDK'dan 65 milyon liralık hibe.

Tarım ve hayvancılığın önemli merkezlerinden Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde birçok alanda üreticiler ve yeni işletmeler, TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından sağlanan hibe destekleriyle yeni projelere imza atıyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi hazırlayıp sunduğu projelerle üreticilerin Tarımsal ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumundan milyonluk hibe desteği almasını sağladı.

65 milyon 369 bin lira yatırım bedelli 66 proje

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “TKDK, geçen yıl 65 milyon 369 bin lira yatırım bedelli 66 projeyi tamamladı. Mustafakemalpaşa Bursa ilçeleri arasında IPARD II programına en çok proje başvurusu yaparak 1. Sırada yer almaktadır” dedi.

Aw536199 01

Çoğu projenin ödemesi gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Mehmet Kanar, “4 projenin iş ve işlemleri devam etmektedir. Mustafakemalpaşa ilçemizde toplam sözleşme imzalanan 66 projenin; Yatırım tutarı 65 milyon 396 bin TL civarında, Hibe tutarı 28 milyon 299 bin TL civarı olmuştur” şeklinde konuştu.

11 7 4 4 4 9
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Genç girişimci devlet desteğiyle koyun çiftliği kurdu

HIZLI YORUM YAP

11 7 4 4 4 9

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x