a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Türk çiftçisi üretemez haldeyken Türkiye Venezuela’da buğday üretecek

Türk çiftçisi üretemez haldeyken Türkiye Venezuela’da buğday üretecek

Türkiye'de buğday üretimi azalmaya devam ederken Tarım Bakanı Vahit Kirişci, Venezuela'da buğday üretimine başlayacaklarını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Dicle Üniversitesi Konferans salonunda düzenlenen Tarımsal Perspektif Çalıştayı’nın kapanış programına katıldı.

Maduro: “100 kilo buğday üretin 70’ini alın kendiniz dışarıda değerlendirin, 30’unu bize bırakın yeter”

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın davetiyle bu hafta Ankara’ya gelmişti.

Kirişci, “Venezuela Tarım Bakanı ve ardından Nikolas Maduro’nun kendisi de ‘bizim ülkemizde üretim yapın’ diye teklifte bulundu. ‘100 kilo buğday üretin 70’ini alın kendiniz dışarıda değerlendirin, 30’unu bize bırakın yeter’ dedi” ifadelerine yer verdi.

Türk çiftçisi ve Türkiye’de boş kalan mera alanları ne olacak?

Türkiye’deki sığınmacı sayısının 5 milyon kişiyi bulduğunu anımsatan Kirişçi, “Bu sığınanları da dikkate alarak ve refah seviyemiz yükseldikçe soframızdaki çeşitliliğin de arttığını hesaplara katarak bu toprağa çok ihtiyacımız var. Mera alanlarına çok ihtiyacımız var” dedi.

Kirişci’nin konu hakkında yaptığı açıklamalar, üretemeyecek hale gelen Türk çiftçisinin ve Türkiye’de boş kalan mera alanlarının ne olacağı konusunda soru işaretleri yarattı.

0 0 0 0 1 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Dere taştı, 250 kovan zarar gördü 100 kovan arı telef oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x