a

Ücretsiz toprak analizi ile verim artacak

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert: "Bölgenin tarım haritasını çıkartarak, çiftçinin ezbere tarım yapmasının önüne geçmek istiyoruz"

MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 2014 yılında kurulan çevre laboratuvarında yaklaşık 3 ay önce çiftçilere ücretsiz verilmeye başlanan toprak analizi hizmetiyle tarımsal verimin arttırılması hedefleniyor.

20211230 2 51524147 72081946

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı, kentte tarımsal ürün çeşitliliğinin fazla olduğunu ve tarımsal verimliliği arttırmak amacıyla toprak analizinin önemli olduğunu söyledi.

“Çiftçinin ezbere tarım yapmasının önüne geçmek istiyoruz”

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, toprak analizlerin genel olarak ücretle yapıldığını, amaçlarının tarımın gelişmesini katkı sunmak olduğunu anlattı ve “Toprak analizini ücretsiz yaptık, paydaşlarımız İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte çiftçinin topraklarını getirerek analiz ediyoruz. Bölgenin tarım haritasını çıkartarak, çiftçinin ezbere tarım yapmasının önüne geçmek istiyoruz.” dedi.

1 0 0 0 0 0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Başkan Altay: “Zeytin üretimi için 2 ilçemizde pilot uygulamaya başladık”

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.