a

Ucuz ve verimi yüksek mahsul elde etmek mümkün mü?

Natural Bor Gübre Tarım Hayvancılık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Atalay: "Dünya bor rezervlerinin %70 ‘i ülkemizde bulunmaktadır. Bu durum Ecobor gübre fiyatlarımızın ekonomik olmasını sağlamaktadır."

Natural Bor Gübre Tarım Hayvancılık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Atalay, Ege ve Akdeniz bölgelerinde çiftçilerle buluştu ve yetiştirilen mahsullerden nasıl daha iyi verim alınabileceği hakkında bilgiler paylaştı.

Ülkemizde her bitkinin bölgelere göre farklı üretim desenlerine sahip olduğunu belirten Atalay, “Dünya bor rezervlerinin %70 ‘i ülkemizde bulunmaktadır. Bu durum Ecobor gübre fiyatlarımızın ekonomik olmasını sağlamaktadır. Amacımız Türk çiftçisine ucuz ve verimi yüksek mahsuller elde ettirmek ve toprakta bor gücü Ecobor sıvı gübreyle hizmet etmektir.” dedi.

Atalay Ecobor’un kurulum sürecinin yaklaşık 10 yıl önce başladığını belirtirken çalışmaların üniversite ortamında olduğunu söyledi.

Tamamı yerli sıvı gübre

Ürünün ortaya çıkışı hakkında da bilgi veren Atalay, “Ürünün ortaya çıkması ve denemeleri yıllar aldı. 3 yıl kadar önce istenilen sonuca ulaşıldı ve Ecobor sıvı gübrenin tamamı yerli ve milli kaynaklarımızla Türk tarımının kullanımına sunuldu.” dedi.

Atalay; Ecobor’un özel içeriği sayesinde bozulan toprak yapısının tekrar normale döndürülmesi, ürün verimliliğinin artırılması, soğuğa ve kuraklığa karşı direnç sağlanması ve zararlı böceklerin bitkiye yaklaşmasının engellemesi için kullanıldığını belirtirken, Ecobor hakkında “Bitkilerde döllenen çiçek miktarını artırır, meyve tutumunun kuvvetlenmesi ve meyve olgunlaşmasını sağlar, meyvelerde iç doluluk oranında artış ve büyümeyi etkileyen hormonların oluşmasını destekleyerek meyvelerin iri ve lezzetli olmasını sağlar, toprağın su tutma kapasitesini artırarak su kullanımını azaltır, toprağın PH değerini ve yapısını düzenler.’’ ifadelerini kullandı.

3 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Gıda güvenliğini sağlamak için Salmonella’yı önlemenin yolu!

HIZLI YORUM YAP

3 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x