a

Üreticilere 10 ton nohut tohumu

Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticilere yüzde 70 devlet yüzde 30 çiftçi katkılı nohut tohumluğu dağıtımı yapıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, “Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesinin desteklenmesine ilişkin cumhurbaşkanı kararı gereğince atıl arazilerde, hububat, baklagil ve yağlı tohumlu bitkilerin üretiminin geliştirilmesi amacıyla toplam dağıtımın bir üreticiye en fazla 10 dekar olarak yapılması planlanmıştır.” denildi.

Aw583862 01

Açıklamada “Karar çerçevesinde hibe ödemeleri, boş bırakılan, atıl durumda bulunan veya nadasa bırakılan arazileri, uygun münavebe planı ve ekim yöntemleri kullanmak suretiyle tarımsal üretime kazandırmak, iklim değişikliğini dikkate alarak uygun çeşitlerle baklagil üretimini geliştirmek için yapılacak çalışmaların 2022 üretim sezonunda üreticilere önemli destek sağlayacağını öngörmektedir. Çiftçilerimize hayırlı olsun” ifadeleri kullanıldı.

0 4 0 0 1 3
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ayçiçeği üretimine büyük destek

HIZLI YORUM YAP

0 4 0 0 1 3

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x