a

Üreticilere hibe destekli 96 ton yem bitkisi tohumu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki 89 çiftçiye, yüzde 75’i hibe olmak üzere 96 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Kahramanmaraş’ta İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün şehir genelinde yem bitkisi yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve hayvancılık sektörünün kaba yem ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği proje çerçevesinde üreticilere hibe destekli tohum dağıtımı yapıldı.

Aw865069 01

Yem bitkileri yetiştiriciliğine uygun tarımsal üretim alanları ile nadas alanlarında, hayvancılığın ihtiyaç duyduğu kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla dağıtılan yem bitkisi tohumunun maliyetinin, yüzde 75’ini bakanlık, yüzde 25’ini de çiftçi katkısı şeklinde karşılandığı ifade edildi.

Aw865069 02

Toplamda 5 bin dönüme yakın bir alanda yem bitkisi üretimi yapılmasına imkan sağlanacağını dile getiren Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, “Dağıtımı yapılan bu tohumluklar ile çiftçiler, kaliteli kaba yem üretimi yaparak, hayvancılığın bu alandaki açığının kapatılmasına katkı sağlayacak” dedi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Nisan ayında kar sürprizi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x