a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • 2021 yılında 206,4 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı

2021 yılında 206,4 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı

Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2021 yılı içerisinde 88 bin 236 üretici ve yetiştiriciye toplamda 206,4 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Van’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve üretimin sürdürülebilirliği için tarımsal desteklerin önemli olduğunu vurguladı. 

Görentaş; tarımsal üretimi artırmak amacıyla üreticilere bitkisel üretim, hayvancılık, kuraklık, su ürünleri, kırsal kalkınma, tarımsal danışmanlık başta olmak üzere birçok kalemde destek ödemesi yapıldığının altını çizdi.

Görentaş; “Mazot ve gübre, yem bitkileri, organik tarım, sertifikalı tohum-fidan ve hububat desteklemeleri başta olmak üzere bitkisel üretim alanlarında toplam 82 milyon TL; anaç koyun-keçi, buzağı, sürü büyütme ve yenileme, besilik sığır, süt ve arıcılık konuları başta olmak üzere hayvancılık konularında 83 milyon TL, kuraklık için 31 milyon TL, kırsal kalkınma destekleri için 6 milyon TL, su ürünleri ve tarımsal danışmanlık için 4 milyon olmak üzere toplamda 206,4 milyon TL destek ödemesi yapıldı” dedi.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Marmarabirlik, organik ve organomineral gübre dağıtacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x