a

Anne inek ve buzağılar yaşasın

Büyükbaş hayvancılıkta erken uyarı ve hayvan sağlık takip sisteminin önemi her geçen gün artıyor.

Büyükbaş hayvancılıkta erken uyarı ve hayvan sağlık takip sisteminin önemi her geçen gün artıyor. Türkiye’de buzağı ölümleri çok ciddi boyuttadır, gelişmiş birçok ülkede buzağılama süreci çok önemlidir. Bu süreçte olası problemlere anında müdahale etme konusunda ülkemiz daha iyi bir noktada olmalıdır. Bunun yanında anne ineklerin doğumdan sonraki, ilk 45 gün içindeki kayıplarında yine ülkemiz üst sıralardadır.

buzagi1

wiCow bu konuda büyükbaş inek yetiştiricilerinin yanında yer alıyor, onların gözü kulağı oluyor. Buzağı doğum zamanını yetiştirici doğru bildiği takdirde buzağıların ağız sütünü aldıklarından emin olma şansına sahip olur. Buda buzağının yaşam döngüsüne başladığında hayatta kalmasını önemli oranda arttıran bir faktördür.

wiCow kurucu ortağı ve CEO’su Tolga Çırak ‘’Amacımız hayvanların sağlıklarını daha iyi hale getiren bir teknoloji geliştirmekti ve bunu başardık. Ürünümüzün farkındalığını büyükbaş yetiştiricilerine anlatıyoruz. Deneyimlemelerini sağlıyoruz. wiCow sistemini satın alan müşterilerimiz bizim için birer paydaştır, müşterilerimizin memnuniyetine çok önem veriyoruz. Geliştirdiğimiz yapay zekâ algoritması ile onları destekliyor ve danışmanlık veriyoruz. wiCow sistemi dört ayrı alarm üretmektedir. Anlık Yüksek ateş, kızgınlık, doğuma 24 saat kala alarmı ve doğum alarmı. Doğum öncesi ve doğum sonrası ineğinizin sağlık takibini yapabilirsiniz.’’ dedi.

buzagi 1

wiCow kurucu ortağı ve Pazarlama Direktörü Selvi Yurtsever Çırak firmasının hikayesini söyle anlattı ‘’Fikrin mazisi 10 yıl önceye dayanan wiCow markası 2015 yılında tescillendi. Dört yıllık AR-GE çalışması sonrasında ürün şekillendi. 2019 yılında Hannover eyaletinin daveti ile Hannover de muTech GmbH şirketi kuruldu. İlk prototipler ile pilot çalışmalara Alman çiftliklerinde devam edildi. İlk satışımız Almanya’da olmak üzere, akabinde İtalya ve Danimarka’da gerçekleşti. 2020 Haziran ayında Türkiye’de lansmanı yapıldı. 20 kişilik kadrosunda Mühendis, Veteriner Hekim ve Uzman teknisyenlerden oluşan güçlü bir kadro ile wiCow, yüzde yüz yerli imkanlarla geliştirilmiş bir teknolojidir. ‘’ dedi.

wiCow büyükbaş hayvancılıkta ineklerin sağlık takibini ve buzağı doğum zamanı tespit yapan teknolojik bir erken uyarı sistemidir. wiCow ‘la 7/24 mobil veya web tarayıcıdan izleme imkanı ile ineklerinizin durumunu her an takip edebilirsiniz. wiCow, Medikal onaylı malzeme ve tasarım tescilli özel geliştirilmiş kanatlar sayesinde Tsens intravajinal kullanıma en uygun akıllı cihazdır.

buzagi88

wiCow anık vücut sıcaklık takibi ile ateşi erkenden algılar ve bildirir, bu sayede erken müdahale ile çıkabilecek diğer sorunlar önlenir. Bu da süt üretiminin artmasına ve mastitis (meme iltihabı) riskinin azaltılmasına yardımcı olur.

wiCow akıllı ve pratik çiftlik sağlık takibi alarm bildirimleri

● Doğuma son 24 saat alarm bildirimi %91 doğruluk oranı

● Kızgınlık alarm bildirimi %93 doğruluk oranı

● Doğum başlama alarm bildirimi %96 doğruluk oranı

● Yüksek ateş alarm bildirimi %100 doğruluk oranı

Tekrarlı kullanım imkânı ve 4 yıl pil ömrü ile uzun süre hizmet verir.

wiCow anne inek ve buzağı ölüm oranını düşürür. Çiftliğinizin genel verimini arttırır.

1 2 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Bursa’da küçükbaş hayvanların katıldığı ‘güzellik yarışması’ renkli anlara sahne oldu

HIZLI YORUM YAP

1 2 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x