a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • 1200 kg sahte gübre ele geçirildi! Çiftçinin gübre derdi bitmiyor

1200 kg sahte gübre ele geçirildi! Çiftçinin gübre derdi bitmiyor

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ve Güvenlik Güçleri ile yapılan denetimde 1200 kg sahte gübre ele geçirildi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Özellikle kamyon üzerinde satışı yapılan uygunsuz gübrelerin kesinlikle alınmaması gerektiği konusunda daha önce uyarıda bulunmuştuk. Bu uyarılar belki de karşılığını buldu. Gelen ihbar üzerine İl Müdürlüğünden ilgili personellerimiz Güvenlik Güçleri ile ihbar yerine intikal ederek gerekli müdahalede bulundu.” ifadelerine yer verildi.

Aw699188 02

“Kamyon üzerinde satış yapılan ürünlerden kesinlikle almamaları

Yapılan denetim sonucunda yaklaşık 1200 kg sahte gübrenin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, “Şöyle ki üreticilerimizin gübre satın alırken İl Müdürlüğümüzden Gübre Dağıtıcı Belgesi olan işyerlerinden satın almaları, hakkedişle ve destek alacakları gübreler için mutlaka ÇKS kaydı yaptırmaları, gübrelerin üzerinde GTSbarkod ve GTSbandrol olmasına dikkat etmeleri, gübreyi satın alırken mutlaka Gübre Takip Sistemi (GTS) üzerinden satışının kendi adlarına çıkış yapıldığına emin olmaları, kesinlikle satın aldıkları ürüne ait faturayı almaları ve faturada aldıkları ürünlerin ayrıntısının yazılmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Aw699188 04

Herhangi bir olumsuzluk yaşadıklarında 7223 Sayılı Kanuna göre tazminat hakkı için, gübre alımına dikkat edilmesi önemlidir. Denetimlerimiz devam ediyor ama ihbar mekanizmasının gücünü de bilelim. Gübre satın alınırken; uygunsuz şeklide kamyon üzerinde satış yapılan ürünlerden kesinlikle almamaları, satış yapanları görürlerse güvenlik güçlerine ve İl/İlçe Müdürlüklerimize ihbarda bulunmalarını önemle rica ediyoruz. Bu çiftçilerimizin ve ülke toprağımızın korunması açısından çok önemli” denildi.

Aw699188 01

0 0 0 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Türkiye’de süt krizi kapıda

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x