a

650 kiloluk gebe mandayı başından vurarak öldürdüler!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan Cüneyt ve Yeliz Yılmazer'e ait 9 aylık gebe manda merada otlarken kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından başından tüfekle vurularak öldürüldü.

Yeşiltepe Mahallesi’nde yaşayan ve esnaflık yapan Yılmazer ailesinin 10 mandasından biri akşam ahıra gelmedi. Bunun üzerine doğumuna 1 ay kalan gebe mandasını aramaya başlayan Yılmazer ailesi, yaklaşık 650 kiloluk mandalarının merada başından vurularak telef olduğu haberini aldı.

20 senedir hayvan bakan ve 7 senedir baktığı, adını ‘Mayıs’ koyduğu mandanın sahibi Yeliz Yılmazer, “Çok üzgünüm. Yani bir hayvanım silahla alnında vurularak öldürüldü. Burada bizden başka manda bakan yok. Mahallede herkes biliyor zaten mandaların benim olduğunu.” dedi. 

Kimin öldürdüğünü bulana 25 bin lira para ödülü verilecek

Mandayı kimin öldürdüğünü bulana 25 bin lira para ödülü vereceğini söyleyen Cüneyt Yılmazer, “Talihsiz bir olay başımıza geldi. Babamın beni aramasıyla öğrendim. Olay yerine geldim, baktım hayvan yerde yatıyor. Yanlışlıkla vurulduğunu düşündüm. Hayvana baktıktan sonra tam baş kısmından, ortadan vurulduğunu görünce kasıtlı olduğunu anladım. Daha sonra polis aradık. Şikâyetçi olduk.

Hayvanımız karnında yavrusuyla öldürülünce bunu yapanın cezasını bulması için ve polisin işini kolaylaştırmak için 25 bin TL bir ödül koydum. Gören, bilen ya da şikâyet eden olursa vereceğim. Hatta parayı muhtara teslim ettim. İnsanın vicdanın rahat olması gerekir yani devletin verdiği ceza dönemli değil. Ceza ona zaten bir şey demez. Mühim olan insanın kendi vicdan muhasebesi yoksa para önemli değil. Bugün bir cana kıydı. Tarım ormancılık hayvan için bir sürü desteklemelerde bulunuyor. Etinden, sütünden yararlanıyoruz. Hunharca öldürülmesi çok saçma. İyi bir neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Hiç bir şey olmasa bile bunu yapan Cenabı hak nezdinde bulacaktır” diye konuştu. 

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı’na dahil olanlara katılım desteği verilecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x