a

8 bin ton yem desteği

Şahinbey Belediyesi, hayvan yetiştiricilerinin yüzünü güldürerek 8 bin ton daha yem dağıtımı gerçekleştiriyor. Şahinbey Belediyesi böylece yem desteğini 32 bin ton 285 kilograma çıkardı.

Şahinbey ilçesindeki çiftçilere gübre, arpa-buğday tohumu, fide, 750 bin adet zeytin, 150 bin adet fıstık fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, desteğini sürdürerek, hayvan yetiştiricilerine 8 bin ton küçük ve büyükbaş hayvan yemi dağıtımı gerçekleştiriyor.

Yem Destegi2

“Çiftçilerimizin desteklenmesi lazım”

Tarım alanında dünyada genel bir sorun olduğunu ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu nedenle çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, “Ülke genelinde çiftçilerimizin sayısı biraz azalmış, şehir nüfusu artmış. Bu kötü bir şey ancak Şahinbey ilçemizde bu durumu tersine çevirdik. Biz çiftçi sayımızı daha da arttıracağız. Çünkü çiftçinin desteklenmesi lazım.” dedi.

Yem Destegi3

Çiftçilerin kazançlarından ötürü çok mutlu olduğunu ve sevindiğini dile getiren Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak çiftçilerimizin tarım alanlarının arttırılması için tohum, fide, yem, canlı hayvan gibi desteklerimizle çiftçilerimize destek oluyoruz. 750 bin zeytin 150 bin fıstık fidanı dağıttık. Hayvancılığı destekliyoruz, yem dağıtımı yapıyoruz. Bu destekler çok önemli örneğin bugün dağıttığımız yemi satın almak istediğinizde tonunu 4 bin 400 TL’den satılıyor. Ama biz aynı yemin tonunu çiftçimize bin 850 TL’den veriyoruz.” dedi.

3 7 0 0 3 6
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Verimi yüzde 50 artıran sıvı solucan gübresi!

HIZLI YORUM YAP

3 7 0 0 3 6

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x