a

Balık sezonu sona erdi, av yasağı başladı

Balık sezonu, endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemileri için tüm denizlerde sona erdi.

Balık sezonu, endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemileri için tüm denizlerde sona erdi. Sona eren av sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca,

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından 2022-2023 su ürünleri avcılık sezon başlangıcı olan 1 Eylül 2022 tarihinden itibaren Su Ürünleri Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında, toplam 9 bin 955 adet denetim sonucu 587 bin 310 TL idari para cezası kararı uygulanmış, yaklaşık 36 bin 922 ton su ürününe el konulmuştur.

Mevzuat kapsamında yetkilendirilmiş kurumlar tarafından denetim ve kontrollerde 2020 yılından itibaren 191 adet çeşitli ebat ve özelliklerde balıkçı teknesine el konularak mülkiyetleri kamuya geçirilmiş; 13 adeti çeşitli kurumlara bağışlanmıştır” açıklamasında bulundu.

Öte yandan yasak sezonda gerek küçük ölçekli balıkçılardan gelen balıklarla, gerekse yetiştiriciliği yapılan çiftlik balıkları ile yaz boyunca balık ihtiyacının rahatlıkla karşılanacağı belirtildi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Rekabet Kurumu artan kırmızı et fiyatları için araştırma başlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x