a
  • Çiftçi TV
  • Destek
  • Balıkçılar için destek başvuruları başladı: Son tarih 16 Şubat

Balıkçılar için destek başvuruları başladı: Son tarih 16 Şubat

Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü, küçük ölçekli balıkçılara destek başvurularının kabul edilmeye başlandığını duyurdu. Başvuruların son tarihi 16 Şubat 2024 olarak belirlendi.

Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 2024 Yılı Küçük Ölçekli Balıkçılığın Desteklenmesi Tebliği kapsamında destekleme başvuruları alınmaya başlandı.

Denizlerde faaliyet gösteren 12 metreden küçük balıkçı gemileri ile iç sularda faaliyet gösteren balıkçı gemileri destekleme kapsamında yer alıyor.

  • 4,99 metreye kadar olan gemilere 3 bin 500 TL destek,
  • 5-7,99 metre arası gemilere 4 bin 250 TL destek,
  • 8-9,99 metre arası gemilere 5 bin 250 TL destek,
  • 10-11,99 metre arası deniz balıkçı gemileri ile 10 metre ve daha büyük boylardaki tüm iç su balıkçı gemilerine 6 bin TL destek ödenecek.

Başvuru Koşulları ve İşlem Prosedürü

Başvuruda bulunmak isteyen balıkçıların, gemileri için Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresine sahip olmaları ve ruhsat tezkeresinin son geçerlilik tarihini güncellemiş olmaları gerekiyor. Başvuruların, düzenlendiği İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılması gerekmektedir.

Kadın Balıkçılara Özel Destek

Ayrıca, kadın balıkçılar için 2024 yılı desteklemeye başvuru hakkı tanındığı belirtiliyor. Gemi sahibi veya ortağı olan kadın balıkçılara, 6246 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, destekleme tutarının yüzde 25 daha fazlası ödenecektir.

Bu destek programından faydalanmak isteyenlerin belirlenen tarih olan 16 Şubat 2024’e kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Yoğun kar yağışı sebebiyle ahır çöktü: 40 küçükbaş telef oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x