a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • BİM enflasyonunu açıkladı: “12 aylık enflasyon yüzde 110”

BİM enflasyonunu açıkladı: “12 aylık enflasyon yüzde 110”

BİM CFO'su Haluk Dortluoğlu 12 aylık enflasyonlarının yüzde 110 civarında olduğunu belirterek, ciro artışını da yüzde 100'ü aşan bir oranda revize ettiklerini ifade etti.

Bloomberg HT yayınına katılan BİM CFO’su Haluk Dortluoğlu, asgari ücrette yaşanan artışa paralel şekilde ilk 6 ayda yüzde 37,5’e tekabül eden bir maaş zammı gerçekleştirdiklerini belirtirken, “Aynı şekilde kiralarda da benzer artışlar söz konusu oluyor. Ancak enflasyon şu anda artış trendinde olduğu için ve şu andaki öngörümüzü yüzde 100’ün üzerinde bir yıllık ciro artışı beklentisi olarak revize ettik” ifadelerini kullandı.

Genel ciro artışlarının da bu rakamların üzerinde gerçekleştiğini kaydeden Dortluoğlu, “Dolayısıyla bu yönetilebilir bir durumda şu anda ama enflasyon yarın bizi nereye götürecek bilmiyoruz. Bugün için bize sorarsanız bizim şu anda 12 aylık enflasyonumuz yüzde 110 civarında ve Türkiye yılsonunda yüksek bir enflasyonla kapatacak gibi görünüyor. Biz de bu doğrultuda yıllık ciro artışımızı yüzde 100’ün üzerinde bir oranla revize ettik” dedi.

Kaynak: Bloomberg

0 0 2 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

“İnsanlar” dehşet saçtı! Köpek yavruları zehirlenerek öldürüldü

HIZLI YORUM YAP

0 0 2 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x