a

Bursalı çiftçinin hasat bayramı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Kestel ilçesinde ahududu ve yediveren çileği yetiştiricileriyle bir araya geldi.

Üreticilerle sık sık bir araya gelerek sıkıntılarını ve görüşlerini dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel ilçesindeki çiftçilerle buluştu.

İlk olarak Gözede Mahallesi’nde çiftçileri ziyaret eden Başkan Aktaş, daha sonra Orhaniye Köyü’nde ahududu hasadına katıldı. Köylülerle birlikte ahududu toplayan Aktaş, çiftçilerle sohbet ederek görüşlerini aldı.

Ardından beraberindekilerle birlikte Derekızık Köyü’ne geçerek yediveren çilek hasadına katılan Aktaş, vatandaşlarla hem çilek topladı hem de üreticileri dinledi.

“Özellikle nitelikli meyvelerin yetişmesi noktasında Bursa’nın müthiş bir potansiyeli var”

Büyükşehir Belediyesi’nin alt ve üstyapıda yatırımlarına yoğun bir şekilde devam ederken tarımla alakalı çalışmalarını Tarım Peyzaj A.Ş. marifetiyle sürdürdüklerini belirten Aktaş, Kestel, İnegöl, Orhaneli başta olmak üzere her ilçenin kendine has nitelikli ürünleri bulunduğunu hatırlattı.

31813 Mtyyyzg4Ng 10

Üreticilerin her geçen sene daha bilinçlendiğini ve işini daha çok önemsediğini gördüklerini ifade eden Aktaş, “Bursa sanayi şehri ama aynı zamanda çok iyi tarım şehridir. Özellikle nitelikli meyvelerin yetişmesi noktasında Bursa’nın müthiş bir potansiyeli var. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz ve bu hesapla hareket ediyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında eksik ve aksaklıklardan da bahsedildi. Notlarımızı aldık. Bunları giderme noktasında talimatlar verdik. Tüm üreticilere bereketli ve verimli bir sezon olmasını temenni ediyorum. Hayırlı bir yıl olur inşallah.” dedi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Et ve Süt Kurumu satılamayan kurbanlıkları alacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x