a

Çay üreticisinin gübre alacak parası yok!

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, "210 bin çay üreticisinin gübre alacak parası yok” dedi.

CHP’nin hazırladığı Çay Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

Kanun teklifinin reddedilmesi üzerine tepki gösteren CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, kabul edilmeyen kanun teklifinde üretici lehine çok önemli değişiklikler olduğunu söyleyerek “MHP ve AKP bu çay kanunu teklifini reddetmeseydi, özel sektör firmaları üreticiden taban fiyatın altında yaş çay artık alamayacaktı. Ama şimdi istedikleri fiyattan çay alabilecek” dedi.

“Çay üreticisi yokluklara ve yoksulluğa mahkûm edildi”

Zamlar nedeniyle çay üreticisinin çok zor günler yaşadığını belirten Deniz, yaklaşan hasat öncesinde üreticilerin bahçesine gübre koyamayacak hale geldiğini söyledi ve “Çay üreticisi yokluklara ve yoksulluğa mahkûm edildi. AKP hükümetinin gübreye yaptığı zamlar sonrası 210 bin çay üreticisinin tarihte yaşamadığı çok büyük sıkıntılar çekmeye başladı. 2022 yılı yaş çay kampanyasının başlamasına kısa bir süre kala çay üreticisinin parası yok, alabileceği gübre yok, destek yok, çay kanunu yok, çay fiyatı yok. 210 bin çay üreticisinin gübre alacak parası yok” diye konuştu.

Deniz, gübreye yapılan zamların geri alınmasını istedi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Düşük faizli kredi uygulaması uzatıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x