a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Çiftçiler bu kez sınırı kapattı demir yoluna mısır döktü!

Çiftçiler bu kez sınırı kapattı demir yoluna mısır döktü!

Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ucuz tarım ve gıda ürünlerinin ithal edilmesine karşı tepkilerini göstermek amacıyla sınır geçişlerini kapattı ve vagonlardaki Ukrayna mısırını demiryoluna döktü.

Polonyalı çiftçiler, NSZZ RI “Solidarnosci” Sendikası’nın çağrısı üzerine Ukrayna ile olan tüm sınır geçişlerini kapattı. Medyka sınır kapısına gelen çiftçiler, tarım araçlarıyla sabah saatlerinde hareket ederek sınırı kapattı. Bazı çiftçiler karayolunu trafiğe kapatırken, diğerleri ise Ukrayna ile Polonya’yı birbirine bağlayan demiryolunu bloke etti.

Protesto eylemi sürerken, çiftçiler Polonya milli marşını okuyarak AB karşıtı sloganlar attı. Polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı ve çiftçilerin protestosunun yerel saatle 20.00’ye kadar devam etmesini bekliyor.

Ülke genelindeki protestolar ise traktör ve tarım araçlarıyla bazı bağlantı yollarının trafiğe kapatılmasıyla devam ediyor.

Ukrayna Yetkililerinden Tepki

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksandr Kubrakov, Ukrayna tahılının demiryoluna dökülmesini “ulusları bölmeyi amaçlayan bir siyasi provokasyon” olarak nitelendirdi.

Ekonomi Bakanı Yulia Svyrydenko ise Kiev’in Polonyalı protestocuların Ukrayna sınırındaki eylemleri hakkında Avrupa Komisyonu’nu bilgilendirdiğini ve sert bir karşılık beklediklerini belirtti.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

45 milyon adet marul hasadı yapılıyor: Tüccar  7-8 liraya alıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x