a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Çiftçiler dikkat: Anız yakanlar 5 yıl tarımsal destek alamayacak

Çiftçiler dikkat: Anız yakanlar 5 yıl tarımsal destek alamayacak

Vali Canalp: "Anız yakmanın 540 liralık cezası var ve bunu dönüm başım olarak uygulayacağız" dedi ve anız yangınına sebebiyet veren çiftçilerin 5 yıl süreyle tarımsal desteklerden mahrum bırakılacağını belirtti.

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Vali Ekrem Canalp’ın katılımıyla merkeze bağlı Erköklü köyünde mısır hasadı tarla günü etkinliği düzenlendi.

“Anız yakmanın 540 liralık cezası var ve bunu dönüm başım olarak uygulayacağız”

Anız yakanlara verilecek cezaları hatırlatan Vali Canalp, “Anız yakmak canlıların hayatına son verdiği gibi, toprağın içindeki materyallerinde bir şekilde ölmesine sebebiyet veriyor. Aynen su gibi anız yangını da toprağı zehirleyen unsurlardan bir tanesidir. Biz, her zaman omuz omuza olup, destek vermeye devam edeceğiz ama bir şey daha yapacağız. Sosyal medya ve basın yoluyla da ifade ettik ve dedik ki, anız yakmanın 540 liralık cezası var ve bunu dönüm başım olarak uygulayacağız. Çünkü kamu sağlığını ve diğer insanların sağlığını tehdit ediyoruz. İkincisi ise, anız yangınına sebebiyet veren çiftçilerimizi 5 yıl süreyle tarımsal desteklerden mahrum bırakacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Vali Ekrem Canalp ve beraberindeki protokol, mısır hasadına katıldı.

Aw716603 07

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Süt tozu ihracatına kısıtlama getirildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x