a

Çiftçilere büyük makine ve ekipman desteği!

"Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" çerçevesinde çiftçilere 1 milyon 300 bin TL değerinde makine ve ekipman verildi.

İzmir’in Bergama ilçesinde “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” çerçevesinde destekleme almaya hak kazanan 43 çiftçiye 1 milyon 300 bin TL değerinde makine ve ekipman verildi.  

Aw679435 01

“Hedefimiz desteklemelerden faydalanan üretici sayımızı artırmak”

İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen yaptığı konuşmada, “2002 yılından itibaren İzmir’in tamamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından toplamda 6.1 milyar lira destek ile tarımın en büyük destekçisiyiz. 30 ilçemizde olduğu gibi Bergamalı üreticilerimizin üretimini destekleme noktasında da bu destekler çok kıymetli. Hedefimiz desteklemelerden faydalanan üretici sayımızı artırmak. Çünkü bu zor dönemlerde üreticimizin yanında olmamız gerekiyor.

Aw679435 02

Bergama ilçemizde sadece 2021 yılında vermiş olduğumuz 104 milyon TL tarımsal destekleme, 2002 yılından beri vermiş olduğumuz yaklaşık 850 milyon TL destekleme bizim üreticimizin yanında olduğumuzun bir göstergesidir. Daha fazla desteklemeyle yanınızda olmak istiyoruz. Ancak siz bizim yanımızda olduğunuz kadar yanınızda olabiliyoruz. Üreticimiz bunu kabul ettiği kadar destek verebiliyoruz.

“Sizin her isteğiniz bizim için yepyeni bir motivasyon oluyor”

Bugün Bergama’da 43 üreticimize makine ekipman desteğini teslim edeceğiz. Bu rakamları artırabiliriz. Tarım teşkilatı olarak İzmir’in tamamında 7/24 sahada olan, haftanın 6 günü çalışan ve üretimin kalbine inen farklı bir çalışma prensibine sahibiz. İzmir tarımının ülke tarımına katkısının ne demek olduğunun bilincindeyiz. Biz her türlü destekle yanınızdayız. Siz yeter ki isteyin. Sizin her isteğiniz bizim için yepyeni bir motivasyon oluyor” dedi.

Tören, desteklemeden faydalanan üreticilere makine ekipman ve sertifikalarının teslimiyle sona erdi.

1 0 0 0 2 2
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Fındıkta alım fiyatı belli oldu!

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 2 2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x