a

Çiftçiye sulama ve kredi müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada çiftçilere müjdeler verdi.

Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Çiftçilerimize sulama ve kredi konusunda iki önemli müjdemiz var. Tarımsal alanlardaki sulama tesislerini hızla tamamlayacağız. Böylece üreticilerimize 41 milyar lira gelir artışı sağlayacağız. Güneş enerjisi için çiftçilerimize destek vereceğiz. Sulama faaliyetlerinde güneş enerjisinin payını hızla artıracağız. Hazine destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz. Böylece çiftçilerimizin finansmana erişimini hızlandırıyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Meskenler için de vergi istisnasına tabi kurulu güç rakamını 10 KW saatten, 25 KW saate çıkardık. Amacımız her alanda enerji maliyetlerini düşürecek çalışmaların önünü açmaktır.

Üçüncü müjde ise hazine faiz destekli kredi üst limitini, çiftçilerimiz için artırıyoruz. Sıkıntıların elbette farkındayız. Ama asıl odaklanmamız gereken yerin ülkemizin önünde duran fırsatlar olduğuna inanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

38 14 12 7 8 19
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Rusya bazı gıda ürünlerinin ihracatını yasakladı

HIZLI YORUM YAP

38 14 12 7 8 19

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x