a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Çiftliklerin verimliliği iyileştirme programıyla artacak

Çiftliklerin verimliliği iyileştirme programıyla artacak

Trouw Nutrition, güvenli hayvansal gıdaya ulaşılmasını desteklemek için hayata geçirdiği Maxcare Güvenli Çiftlik Programını Afyonkarahisar’da tanıttı.

Maxcare Güvenli Çiftlik Programı kapsamında Trouw Nutrition Türkiye’nin uzman teknik kadrosu, belirlenen çiftlikleri belirli periyotlarla düzenli olarak ziyaret ederek gereken kontrolleri sağlayacak ve tüm bu çalışmaları raporlayarak daha güvenli ve verimli çiftlikler için önerilerin sunulduğu işletme kontrol programını hazırlayacak.

İlk aşama: Kanatlı hayvancılık sektörü

Geniş ölçekli bir ‘iyileştirme programı’ olan Maxcare Güvenli Çiftlik Programı’nı Afyonkarahisar’da düzenlediği bölgesel lansman toplantısında tanıtan şirket, ilk aşamada kanatlı hayvancılık sektöründe yumurtacı tavuklardan maksimum performans alınabilmesi için çiftliklere katkı sunacak.

Lansmanın açılışında konuşan Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Uzman Veteriner Hekim Öğüt Köse, söz konusu çiftliklere belirli periyotlarla düzenli olarak ziyaretlerin yapılacağını belirterek, “Bir çiftlikte verimlilik için biyogüvenlikten iyi yönetimsel uygulamalara, yem ve su yönetiminden bağırsak sağlığının korunmasına, yapılacak desteklemelere kadar pek çok noktanın kontrol noktası olarak belirlenmesi ve gelişim sağlanması için bu kontrol noktalarının bir arada değerlendirilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda da elde edilen gelişimin gözle görülür hale gelmesi için kayıtların tutulması ve ölçümlenebilir parametrelerin rakamlara dönüştürülmesi gerekiyor. Biz de programımız kapsamında tüm bu çalışmaları detaylı olarak ele alacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Av yasağı ihlaline 17 bin 823 lira ceza kesildi!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x