a

3 gölde 33 farklı türden 22 bin kuş tespit edildi

PAÜ’lü araştırmacıların gerçekleştirdiği ‘KOSKS 2022’ kapsamında Işıklı Gölü, Acıgöl ve Beylerli Gölü’nde 2 günde tamamlanan sayım sonucunda 33 farklı türde 22 bin kuş tespit edildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 5. Bölge Denizli İl Şube Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, Denizli’de Kış Ortası Su Kuşu Sayımı (KOSKS) yapıldı.

Prof. Dr. Raşit Urhan, Doç. Dr. Mehmet Karaca ve doktora öğrencisi Esat Kızılkaya ile Denizli İl Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar personelinin katılımıyla; Işıklı Gölü, Acıgöl ve Beylerli Gölü’nde gerçekleştirilen ve iki günde tamamlanan sayım sonucunda 33 farklı türde 22 bin kuş tespit edildi.

33 farklı türde 22 bin kuş

Kus2

Sayımlar sonucunda elde edilen veriler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gönderildi. Türkiye genelinde elde edilen veriler, bakanlık tarafından derlenerek rapor haline getirilecek.

PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raşit Urhan gerçekleştirdikleri çalışma ile ilgili, “İki gün süren sayımlar sonucu 33 farklı türde 22 bin kuş tespit ettik.” dedi.

Kaynak: İHA

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Kedi, köpeğe sığındı…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x