a

Deprem bölgesine günde 2 tır yem ve saman

Siirt Valiliği koordinasyonunda, Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde deprem bölgesi için toplanan 26 ton yem tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ardından afet bölgesinde yaraları sarmak için kent genelinde yardım kampanyaları devam ederken, bir yardımda büyükbaş, küçükbaş ve sokak hayvanları için yapıldı.

Yardım kampanyaları kent genelinde aralıksız devam ediyor. Siirt Valiliği koordinasyonunda, Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde büyükbaş, küçükbaş ve sokak hayvanları için toplanan 26 ton yem deprem bölgesine gönderildi. 

“Deprem bölgelerine günde 2 tır yem ve saman göndermeyi hedefliyoruz”

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürü Nurettin Gül “6 Şubat’ta meydana gelen depremden dolayı insanlarla beraber orada yaşayan 11 milyona yakın büyükbaş ve küçükbaş hayvanımız bulunmaktadır. Bu hayvanların aç kalmalarından dolayı bakanlığımızın talimatı ile beraber Siirt Valiliği ve müdürlüğümüzün personelleriyle bütün köyleri tek tek dolaşarak özellikle yetiştiricilerin yoğun olduğu bölgelere verilmek üzere yem ve arpa gönderildi. Deprem bölgelerine günde 2 tır yem ve saman göndermeyi hedefliyoruz” dedi.

Aw828987 05

Siirt kent genelinde yardım kampanyaları aralıksız sürüyor.

Aw828987 04

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Pancar bedelleri ödenmeye başlıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x