a

Depremde yaralanan hayvanlar için tedavi merkezi kuruldu

Yıkıcı depremin vurduğu Adıyaman’da insanlar kadar hayvanlar da depremden etkilendi. Yaralanan hayvanlar için tedavi merkezi kuruldu.

7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen yıkıcı depremler sonrasında Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürlüğü ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından Altınşehir Mahallesinde çadır kurularak hayvanlar için tedavi merkezi oluşturuldu.

Aw830268 02

“Köpeklerde de ciddi yaralanmalar vardı”

Veteriner hekimler enkaz altından yaralı çıkartılan ve arama kurtarma esnasında yaralanan arama kurtarma köpeklerini tedavi ediyor.

Aw830268 01

Yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren Tarım ve Orman Bakanlığı 3.Bölge Müdürlüğü Yaban Hayatı Şube Müdürü Reşat Ektiren, “Maalesef Adıyaman ve diğer 10 ilimizde sonra meydana gelen depremde insanlarımız kadar sokak hayvanlarımızla da mağdur oldu. Biz Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürlüğü olarak 4 veteriner hekimi buraya görevlendirdik. Aynı zamanda gönüllü veteriner hekim arkadaşlarla da burada çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu an arama kurtarma ekiplerimizin köpeklerinden 2 tanesi buraya geldi. Bunların tedavilerini yapıyoruz. Köpeklerde de ciddi yaralanmalar vardı. Depremin ilk gününden bu yana bu çadır merkezinde hizmetlerimizi vermeyi sürdürüyoruz. Gönüllü veteriner hekim arkadaşlarımız 7/24 buradalar.

Aw830268 05

Burada enkaz altında kalan bugüne kadar yaklaşık 52 hayvanın tedavisi yapıldı. 100- 150 tane hayvanımızın da en yakın barınaklara nakli gerçekleştirdik. Günlük buradan Adıyaman geneline ve ilçelerine mama dağıtımı yapmaktayız. Aynı zamanda buraya gelen yaralı sokak hayvanlarımız ve arama kurtarma köpeklerini burada tedavisi yapılmakta” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Sürünerek girip enkazın altındaki ineğini besliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x