a

Elazığ’ın tek kadın seyisi

Elazığ’da yaşayan Pınar Tıraş, 2017 yılında başvurduğu seyislik diplomasını aldı.

Çevresinin, ‘Yapamazsın, sen kadınsın’ demesine rağmen hırs yapan Tıraş, Elazığ’ın 5 yıldır tek kadın seyisi olmanın gururunu yaşıyor. 

Elazığ’da yaşayan 2 çocuk annesi Pınar Tıraş, 2017 yılında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Türkiye Jokey Kulübünün ortaklaşa düzenlediği seyislik eğitimine katıldı. Elazığ’da 40 kişinin katıldığı eğitimi başarıyla tamamlayan Tıraş, seyislik belgesini aldı.

Aw532676 06

Tıraş, belgeyi aldıktan sonra çevresindeki vatandaşların ‘Yapamazsın, sen kadınsın’ demelerine aldırış etmeyerek işinin başına geçti.

5 yıldır profesyonel olarak seyislik yapan, sabahın ilk saatlerinde çiftliğe gelerek atların bakımlarını yaptıktan sonra onlarla ilgilenen Tıraş, “Atlara olan bağım çocuklarıma olan bağımdan daha fazla” dedi.

Aw532676 10

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Türkiye Jokey Kulübünün başlattığı ortak bir projeye başvurduğunu ve bu projenin Türkiye’de bir ilk olmasından dolayı ilgisinin olduğunu belirten seyis Pınar Tıraş, “Bu kadar ileri seviyeye getirmeyi düşünmemiştim ama ben de arkadaşlarla birlikte gidip kurslara katıldım ve başarı oldum. Lisansımı aldım ve 5 yıldır lisanslı seyislik yapıyorum. Bana yapamazsın dediler. Onların söylemi beni hırslandırdı ve o yapamazsın diyenlere inat işimi yapıyorum.” dedi.

7 0 2 1 5 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

TARSİM üreticilere 92 milyon TL hasar ödemesi yapacak!

HIZLI YORUM YAP

7 0 2 1 5 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x