a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • GAZelle NN hafif ticari araçlarının üretimine ve satışına başladı

GAZelle NN hafif ticari araçlarının üretimine ve satışına başladı

Sakarya, Türkiye, 7 Haziran 2021– GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN'nin seri üretimine başladı.

Sakarya, Türkiye, 7 Haziran 2021– GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN’nin seri üretimine başladı. Şirket ilk olarak tek kabin (1+2) 3.5 ton taşıma kapasiteli uzun şase kamyonet versiyonunu piyasaya sürüyor. Yeni ticari araç, Türkiye’deki GAZ bayilerinde çok cazip fiyatlarla satışa sunuldu.

GAZelle NN, yeni bir hafif ticari araç modelinden daha fazlası olacak ve yeni nesil GAZ araçlarının temelini teşkil edecektir. Çok yönlü, güvenilir ve düşük maliyetli GAZ ticari araçlarının yeni modelleri ve versiyonları artık bu platform üzerinde geliştirilecek.

Türkiye’de satışa sunulacak ilk versiyonlar, 3.5 ton kapasiteli, 3745 mm dingil mesafeli uzun şase, 3 koltuklu kamyonetler ve yerel tedarikçi desteğiyle farklı üstyapı seçeneklerine sahip olacaktır.

Yeni 6 ileri manuel şanzıman

Yeni GAZelle, GAZ’ın kendi bünyesinde geliştirilen 6 vitesli joystik şanzımanıyla birlikte sunulmaktadır. Yeni şanzımanla GAZelle NN daha iyi bir çekişe ve sürüş konforuna sahip olmakta, yakıt tüketimi ve ses seviyesi de azalmaktadır. Şanzıman ömrü şimdi 300.000 km’ye kadar çıkmakta ve  torku ise 450 Nm’ye  yükselmektedir.

arac

Yeni Euro-6 motor

Yeni GAZelle NN, 500.000 km’nin üzerinde hizmet ömrüne sahip modern dizel Cummins Euro-6 2.8L (170 hp ve 360 Nm’ye kadar tork) motora sahip olacaktır.

Yeni Tasarım Kabin

Yeni tasarım, GAZelle NN şimdi daha dinamik, canlı ve modern bir görünüme sahip. GAZelle NN yaratıcıları en son otomotiv tasarım trendlerini uyguladı: yeni keskin hatlara sahip LED ön farlar anında dikkatinizi çekecek. Ön tampon, motor kaputu ve çamurluk artık daha estetik ve dikkat çekici. Yeni GAZelle’de LED farlar 300.000 km ömürlüdür. Türkiye’deki tüm GAZelle NN araçlar güvenilir Lassa lastikleri ile donatılmıştır.

GAZ Grubu İhracat Direktörü Leonid Dolgov:

“GAZelle NN, Türkiye’deki müşterilerimizin çok beklediği bir ürün. Her şeyden önce, yeni Euro-6 motora, Temmuz’da standart olarak gelecek sürücü hava yastığına ve rekabetçi bir fiyata sahip bir araç. Ayrıca yeni GAZelle, çok yönlülüğü ve efsanevi Rus dayanıklılığına sahip olduğu için sahiplerine çok daha fazlasını veriyor. GAZelle NN veya Yeni NEXT, yeni nesil aracımızdır ve GAZ’ın ana ihracat pazarı olan Türkiye’de geniş fırsatlar sunmaktadır. Yakında Türkiye’de GAZelle NN Panel Van satışlarına da başlayacağız.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel:

GAZ Türkiye olarak GAZelle NN’yi satmaya başlayan GAZ Grubu’nun Rusya dışındaki ilk yan kuruluşu olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizden Türkiye’de üretilen GAZelle ticari araçlar hakkında sürekli olumlu geri bildirimler alıyoruz. Yeni model de tıpkı diğer GAZ ürünleri gibi şase üzerine inşa edilen bir tasarıma sahip. Bunun anlamı deformasyon riski olmadan her türlü iş ihtiyacına yönelik çeşitli üst yapılara uyumlu olmasıdır. Türkiye’deki müşterilerimiz, GAZ araçlarının manevra kabiliyetinin yüksek, sağlam, bakımı kolay ve uygun maliyetli olduğunu söylemekte. Araçlarımıza bayilerimizin anlaşmalı olduğu lokal üst yapıcılar ile 22 metreküp kargo kapasitesine kadar tenteli veya kapalı kasa uygulanabilmektedir.

Bunun yanı sıra GAZelle NN Panel Van Türkiye’de satışa sunuldu

Haziran ayında tamamıyla yenilenerek GAZelle NN Kamyonet olarak satışa sunulan modelimizin 13,5m3 hacimli Panel Van versiyonu Türkiye pazarına sunuldu.

Tekrar tasarlanan GAZELLE NN yeni tasarım motor kaputu, çamurluk, yan dikiz aynaları, tampon, ön ızgara ve LED farlarla daha agresif ve şık bir profile büründü.

panel

Performansı yükselen GAZelle NN’nin motoru daha da güçlendi, Cummins F2.8 motoruyla şimdi tam 170 HP gücünde. Dokunmatik tuşlara sahip ön konsolu, dijital ekranları ve hız sabitleme fonksiyonuyla çok daha teknolojik. Euro 6 emisyon sınıfına sahip olan motor 450 Nm torka sahip yeni 6 ileri vites joystick şanzıman ile daha sessiz ve konforlu bir sürüş keyfi vaad ediyor. Ayrıca sürücü tarafı hava yastığı, ön sis farları ve 270 derece açılır mıknatısla sabitlenen arka kapılar standart olarak sunuluyor.

Gaz Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel GAZ’ın artık sadece fiyat avantajı ile değil geniş ürün gamı, tasarım, konfor, performans, kalite ve hizmet seviyesi ile de dikkatleri çekmeye başladığını, yeni GAZelle NN Panel Van’ın daha satışa sunulmadan beğeni kazanarak müşteriler tarafından ön sipariş verildiğini, Euro 6 emisyon sınıfına sahip ürün gamının Panel Van NN ile tamamlandığını ve yılın son 3 ayında artan talebe yetişebilmek için üretim adetlerini artıracaklarını ifade etmiştir.

Üstün özelliklere sahip GAZelle NN Panel Van ve Kamyonetler Türkiye’de Sakarya’da üretiliyor.

0 1 0 1 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ağıla giren kurtlar 13 koyunu telef etti

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 1 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x