a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Gübretaş’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü

Gübretaş’ta işçiler ayaklandı, sloganlarla yönetim binasına yürüdü

Kocaeli’de Gübretaş’ta toplu sözleşme görüşmeleri olumsuz neticelenince işçiler eylemde bulundu. Yönetim binasına sloganlarla yürüyen işçiler, taleplerini yineledi. Grev kararı alınıp alınmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan Gübretaş’ta işçiler eylem yaptı. Vardiya bırakan işçiler ile iş yerine gelen Petrol İş Sendikası yetkilileri, yönetim binasına yürüyüş yaptı. Yürüyüş esnasında sloganlar atıldı.

Eylemin tamamlanmasının ardından çalışmaların devam edeceği önümüzdeki günlerde de sonuç alınamazsa grev kararı çıkacağı öğrenildi.

İşçilerin bir kısmının maaşları asgari ücretin yüzde 30 altında

Gübretaş işvereni tarafından Ocak ayında işçiler için yüzde 50 zam teklif edildi, fakat sendika yüzde 150 isteğini belirtti. Şubat’ta teklif yüzde 60’a çıkarılırken sendika yüzde 150 zam isteğinde ısrarcı oldu. Şubattan bu yana taraflar arasında herhangi bir görüşme yapılamadı. Arabulucu devreye sokulmasına rağmen işveren sendikasının dahi işveren ile görüşemediği öne sürüldü. İşçilerin bir kısmının maaşlarının asgari ücretin yüzde 30 altında kaldığı öğrenildi. Toplu sözleşme konusunda olumlu gelişme olmaması halinde sendika ve işçiler grev kararı alacak.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Isparta’da gül çiçeği alım fiyatı artırıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x