a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Makine ve Aksamları Sektörü’nün birincisi: TürkTraktör

İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Makine ve Aksamları Sektörü’nün birincisi: TürkTraktör

TürkTraktör, İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Makine ve Aksamları sektöründe birinciliği elde etti.

TürkTraktör, kuruluşundan bugüne tarım sektörüne yön veren yüzlerce yeniliği hayata geçirdi. Tarım mekanizasyonunda sektöründe öncü şirket, bu doğrultuda 1 milyonuncu traktörünü üreterek köklü tarihinde bir başarı eşiğini daha atladı. TürkTraktör, üretimde yakaladığı bu başarılı performansı ihracat alanında da sürdürerek 2021 yılını rekorlarla kapattı.

TürkTraktör’ün ihracat yapmadığı sadece 7 ülke var

Turktraktor Tim Ihracatin Sampiyonlari Odulleri 2

Tüm dünyada 130’un üzerinde ülkeye traktör ihracatı gerçekleştiren TürkTraktör, 2021 yılında 16 bin 176 ihracat adetiyle önceki yıllardan üstün bir performans gösterdi. İhracatının yüzde 80’ini Kuzey Amerika ve Avrupa pazarına gerçekleştiren TürkTraktör’ün en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya yer aldı. Şirketin halihazırda tüm dünyada ihracat yapmadığı sadece yedi ülke bulunuyor.

TürkTraktör’ün ihracat alanında gösterdiği bu önemli başarının ödüllendirilip, Makine ve Aksamları Sektörü’nde birinci olduğu İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, otomotiv, mobilya, madencilik, halı, tekstil, hizmet, mücevher gibi sektörlerde de birinci olan şirketler ödüllerini kabul etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen törende TürkTraktör adına ödülü Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Onur Vural aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende Türkiye iş dünyasının önde gelen isimleri ile devlet kademesi bir araya geldi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Yıldırım isabet eden onlarca koyun telef oldu…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x