a

İlk yerli ve milli kitosan üreticisi “Adaga”

İlk yerli ve milli kitosan üreticisi Adaga A.Ş İzmir Fuarında çok fazla ilgi gördü.

Türkiye’de İlk yerli ve milli kitin- kitosan üreticisi Adaga As. izmir fuarında çok fazla ilgi gördü. Fuar katılımcılarının en çok ilgisini kitosan , hayvan sağlığı ürünü olan Chitofoot Ayak ve tırnak bakım solüsyonu ve özel kitosan içerikli bitki besleme ürünleri çekti.  ADAGA ‘nın Arge çalışmaları sonucunda geliştirdiği Chitofoot ürünü hakkında veterinerlere ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerine digital dermatitis, ökçe erozyonu, taban ülseri  ve çeşitli yaralanma vakalarında  etkili olduğu anlatıldı. Ayrıca Ceylanpınar Tigem ve Mehmet akif Ersoy üniversitesine yapılan  çalışmalar veteriner hekimlerle paylaşıldı. Kitosan içerikli  Adaga Nanocop ve Nanowet  isimli özel gübreler  yurtdışı katılımcılarının ilgi odağı oldu .

Kitosanın tarımda ve diğer sektörlerde öncüsü olan Adaga yüksek kalitede kitosan üretimi gerçekleştirmektedir.  . Adaga firması kitosan içerikli yerli ve milli ürenler üretme yolunda hızla ilerlemektedir. Aynı zamanda firma bünyesinde 40dan fazla çeşit bitki besleme ürünleri üretimi gerçekleşmektedir.

adaga4

  Kitosan, doğada selülozdan sonra en çok bulunan amino polisakkarit olan kitinin deasetilasyonu sonucu elde edilmektedir.Kitosan polikatyonik yapısı sayesinde antibakteriyel, antifungal, antivirütik, insektisidal etkilere sahip olmakla beraber gerek insan sağlığına gerekse de doğaya hiçbir zararı yoktur. Kitosan ,bitki dokularında iyileştirmeyi destekleyen bir yapıya sahiptir. kompleks oluşturmak ve büyüme faktörlerini artırmak yoluyla kitosan doku büyümesini destekler ve yara almış bitkilerin iyileşmesine yardım eder.

 Genel olarak da Kimyasal zehirlerle müdahale edilir. Kitosan tüm bu guruplarla mücadeleyi tek başına üstlenmeye aday bir malzeme olarak ortaya çıkmaktadır.

adaga3 1

   Birçok bilim insanının denemeleri, makaleleri olumlu sonuçlarla ortadadır. Buradan yola çıkıp Kitosan üretici firma olarak, tarım alanında diğer girişimci firmalara önderlik edip doğaya, insanlara, hayvanlara zararsız ürünler geliştirmekteyiz.

adaga2

Tarım bakanımız Bekir Pakdemirli ve bakan yardımcısı Mehmet Hadi Tunç yönetim kurulu başkanımız Zeki Yusufoğlu’na Türkiye’ de birçok sektör için ara madde ve yenilikçi bir ürün olan kitosan  üretiminden dolayı tebriklerini bildirdi.

Tarımsal zararlılar ve kimyasallardan uzak ürünler yetiştirmek ve hayvanlarda oluşan dijital dermatitis,ökçe  erozyonu ,taban ülseri ve tüm yaralarda güvenle kullanabileceğiniz ürünler için Adaga ile iletişime geçebilirsiniz.

1 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tır şarampole devrildi: 3 kişi yaralandı, 160 küçükbaş hayvan telef oldu

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x