a

İşletme başına 2.5 ton yem desteği!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), işletmelere sığır ve manda süt yemi dağıtımına başladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Gürpınar Balık Hali’nde düzenlenen dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, çiftçilerin artan girdi maliyetlerini göz önünde bulundurarak işletme başına 2.5 ton yem desteğinde bulunacaklarını söyledi.

İmamoğlu konuşmasında, “Sığır yetiştiriciliği yapan işletme başına 2,5 ton, manda yetiştiriciliği yapan işletme başına ise 1,5 ton yem dağıtacağız. Böylece sığır yetiştiriciliğiyle uğraşan bir çiftçimiz yaklaşık 11 bin 500 TL’lik maliyetten kurtulmuş olacak. Burada gördüğünüz yemler, İstanbul’un 12 ilçe 110 mahallesine ulaşacak. İstanbul İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve İstanbul İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği üyesi 569 çiftçimize dağıtılacak. Yemlerimizi Tekirdağ Büyükşehir Belediye’mizden alıyoruz. Böylece komşu ilimiz Tekirdağ’daki üreticilerimize de katkıda bulunmaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

3 3 0 0 0 4
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

KDV indirimi zeytinyağı sektörünü sevindirdi

HIZLI YORUM YAP

3 3 0 0 0 4

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x