a

Öğretmenlik hayalini bıraktı çiftlik kurdu

Malatya'da yaşayan 45 yaşındaki kimya öğretmeni, öğretmenlik hayalinden vazgeçerek Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) aldığı destekle çiftlik kurdu.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesi’nde yaşayan evli iki çocuk babası 45 yaşındaki kimya öğretmeni Gökhan Balcı, yıllarca öğretmenlik mesleğini hayal ederken, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu‘ndan (TKDK) aldığı destekle öğretmenlikten vazgeçip çiftlik kurma kararı aldı.

Yüksek lisans eğitimini de başarıyla tamamlayan Balcı, ailesinin desteğiyle TKDK’dan aldığı destekle 12 dönümlük bir alanda modern bir çiftlik kurdu. Şu anda ise günde 300 litre süt üretimi yapıyor.

Gökhan Balcı, yıllarca öğretmenlik hayalini kurduktan sonra, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı destekle öğretmenlik mesleğinden vazgeçti ve çiftlik kurmaya karar verdi.

Gökhan Balcı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı destekle başlattığı çiftlikte şu anda günlük 300 litre süt üretimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Evinde çeşit çeşit meyvelerden sirke yapıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x