a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Protesto eden Avrupalı çiftçilerin sesi duyuldu: AB, sorunlarına çözüm arıyor

Protesto eden Avrupalı çiftçilerin sesi duyuldu: AB, sorunlarına çözüm arıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, çiftçilere yönelik daha fazla ödeme yapılması ve cömert teşvikler sunulması gerektiğini belirtti. Açıklamalar, çiftçi protestolarının ardından yapıldı.

Von der Leyen, çiftçilerin iklim değişikliğinin etkilerini ilk hissedenler olduğunu vurgulayarak, kuraklık ve sellerin hasada zarar verdiğini dile getirdi. Ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşının da çiftçiler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ifade etti.

AB Komisyonu Başkanı, tarımın daha sürdürülebilir bir üretim modeline geçmesi gerektiğini belirtti. Bu doğrultuda AB’de tarımın geleceğine ilişkin stratejik diyalog başlatıldığını ve çözüm üretmek için paydaşlarla işbirliği yapılacağını söyledi.

Doğanın korunması için cömert teşviklerin sağlanması gerektiğini vurgulayan von der Leyen, çiftçilere adil ödemeler yapılması gerektiğini ifade etti.

Çiftçilerin Talepleri

Çiftçiler, artan üretim maliyetleri karşısında tarımsal ürünlere daha yüksek fiyat ödenmesini talep ediyorlar. Son dönemde AB ülkelerinde yoğun protestolar düzenlenmiş, çiftçiler çeşitli sorunlarına çözüm bulunmasını istemişlerdi.

AB Komisyonu, çiftçilerin sorunlarının çözümü için çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede, tarım politikalarının gözden geçirilmesi ve çiftçilere yönelik daha etkili desteklerin sağlanması hedefleniyor.

Çiftçilerin talepleri dikkate alınarak, tarımsal üretimin sürdürülebilirliği ve çiftçilerin refahı için adımlar atılması bekleniyor.

Kaynak: Bloomberg

0 0 0 0 0 0
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
Lazaro Bruen
Lazaro Bruen
22 gün önce

you are in reality a good webmaster The website loading velocity is amazing It sort of feels that youre doing any distinctive trick Also The contents are masterwork you have done a fantastic job in this topic

Sıradaki haber:

Süt ve yem desteği başvuruları başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

1
0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x