a

Start-uplar tarım teknolojileri için ATO’da buluştu

Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle "Afet Sonrası Tarımsal Sürdürülebilirliğe Akıllı Tarım Teknolojilerinin Olası Katkıları Kamu START-UP Buluşması” gerçekleştirildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO)‘nun Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu organizasyonunda gerçekleştirdiği programda konuşan ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, “Bilimle, teknolojiyle tarım ve toprağı buluşturamazsak gıdada arz sorunu bizi bekliyor. Tarımsal üretim, gıda olmazsa bağımsızlık da olmaz” diye konuştu.

Hollanda ve İsrail’in tarım uygulamalarından örnekler veren Yılmaz, bu ülkelerin yüzölçümlerinin küçük olmasına rağmen teknolojinin iyi kullanımıyla tarımsal üretimdeki verimliklerine dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok ise son dört yıllık dönemde pandemi ve ardından yaşanan Rusya-Ukrayna savaşının gıda ve tarımda tedarik ve lojistik zincirlerinin kırıldığı dönemlerin yaşanmasına neden olduğunu belirterek, tarımın ve tarımda teknoloji kullanımının önemini vurguladı.

Zarar minimum seviyede yaşandı

Depremin yaşandığı şubat ayının buğday ve hububat cinsi bitkilerin ekim ve dikiminin tamamlandığı ve çimlenmesinin başladığı döneme denk geldiğini ifade eden Demirok, bu nedenle zararın minimum seviyede yaşandığını söyledi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Belediyeden vatandaşa 30 ton patates: Hem çiftçi kazandı hem vatandaş

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x