a

Tarımsal sulamaya 22 milyon TL’lik dev destek

Manisa'da Büyükşehir Belediye Meclisinden alınan kararla tarımsal sulama kooperatiflerinin desteklenmesi amacıyla devam eden 10 milyon TL tutarındaki yatırımlara ek olarak 12 milyon TL’lik kaynak ayrıldı.

Tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik bugüne kadar geniş yelpazede yüzlerce çalışma ve proje hayata geçiren ve 70 milyon TL gibi rekor bir bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal sulama kooperatiflerinin desteklenmesi ve böylelikle tarımsal sulamanın verimli bir şekilde yapılması amacıyla devam eden 10 milyon TL tutarındaki yatırımlara ek olarak 12 milyon TL’lik kaynak ayırdı.  

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tarım ve tarıma dayalı sektörlerin desteklenmesi noktasında üzerlerine düşeni yapmanın gayretini gösterdiklerini ederek, “Açık sulama sistemlerinin kapalı hale getirilebilmesi için sulama kooperatiflerine ve çiftçilerimize sulama desteklerimiz artarak devam etmektedir. Bu amaca destek olmak ve çiftçilerimizin gelirlerinin yükseltilebilmesi için tarım sektörüne desteklerimiz artarak devam etmektedir. Çiftçi örgütlerinden bir tanesi olan sulama kooperatiflerinin desteklenmesi amacıyla da yatırımlarımız artarak devam etmektedir” dedi.

Aw663724 01

Sulama kooperatiflerine yapılacak olan desteklerin detayını açıklayan Ergün, “İlimizde faaliyet gösteren 26 sulama kooperatifinde 3063 üyenin faydalanacağı 48 bin metre O-PVC boru desteği, ihtiyaçları olan derin kuyuların yenilenmesi için 6 sulama kooperatifinde 616 üreticinin faydalanacağı 1.190 metre sondaj yapılması, sulama amaçlı depolarının yapımı için 2 kooperatifte 288 üreticimizin faydalanacağı desteklerimizin ihaleleri ve teslim çalışmaları devam ediyor. Şu anda 10 milyon TL tutarında devam eden sulama yatırımlarımız var. Buna ek olarak toplamda 34 sulama kooperatifimizin desteklenmesi için 2022 yılı için 12 milyon TL gibi bir bütçe ayırdık. Sadece tarımsal sulamaya 22 milyon TL gibi bir bedel söz konusu. Bu vesileyle tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Aw663724 03

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Bir ilde daha halk ekmeğine zam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x