a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • TMO Sivas’ta Cumhuriyet tarihinin en yüksek alımını yaptı

TMO Sivas’ta Cumhuriyet tarihinin en yüksek alımını yaptı

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yıl Sivas’ta Cumhuriyet tarihinin en yüksek buğday ve arpa alımını yaptığını söyledi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı buğday ve arpa üreticilerinin Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) sağladığı alım primi desteğinden yararlanma süresinin 21 Eylül itibariyle sona erdiğini açıkladı.

“Yulaf ve tritikale de 30 Eylül’e kadar alımlar devam edecek”

Bu sene çiftçilerin elinde buğday ve arpanın kalmadığını söyleyen Başkan Çetindağ; “Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Sivas’ımızda TMO, Cumhuriyet tarihinin en yüksek alımını yaptı; hem buğdayda hem arpada hem tritikale de hem yulafta. Buğday ve arpada 21 Eylül tarihi sondu ama yem bitkilerinden yulaf ve tritikale de 30 Eylül’e kadar alımlar devam edecek. Bu sene çiftçimizin elinde buğday da arpa da kalmadı.” dedi.

Çetindağ; TMO’ya ürün satan üreticilerin buğday da ton başına 1.000 lira, arpada ton başına 500 lira primden yararlanabilmeleri için aldıkları müstahsil fişini 30 Eylül mesai bitimine kadar İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine teslim etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Türk fidancılık sektöründe tescil sorunu çözülmüyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x