a

Üreticilere gübre ve tohum dağıtımı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere, bitkisel üretimde kalite ve verimin artırılması için gübre ve tohum dağıtımı yapıldı.

Tohumların dağıtımı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirildi.

Açıklamalarda bulunan Gölbaşı ilçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, “11 çiftçimize 61 paket silajlık mısır tohumu ve 15 çiftçimize ise 700 kilogram yonca tohumu dağıtımı yapıldı. Bakanlık olarak yem bitkisi ekimini yapan çiftçilerimize her yıl dekar başına destek verilmekte olup fiğ yem bitkisi için dekar başına 60 TL silajlık mısır bitkisi için dekara 100 TL ve yonca bitki ekimi için suluda 90 TL ödenmektedir.

Aw646336 02

Üreticilerimize yem bitkileri destekleri yanında üreticilerimizin antepfıstığında meyve verimi ve kalitesini artırmak amacıyla antepfıstığında tozlaşma sorunların giderilmesi projesi dolayısıyla 24 çiftçimize 800 kilogram yeşil altın gübresi 4 litre sıvı gübre ve 4 kilogram yaprak gübresi sağlanmıştır” diye konuştu.

Aw646336 01

0 0 0 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

TMO hububat alımına başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x