a

Yem fiyatları Gıda Komitesinin gündeminde

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısına ilişkin açıklama yapıldı. Gıda Komitesi toplantısında yem fiyatları da gündeme geldi.

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi, yem fiyatlarında ve kış aylarında sebze fiyatlarında yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için alınması gereken tedbirleri görüştü.

Gıda Komitesi’nden yapılan açıklamada, “Yem fiyatlarındaki gelişmelerin üreticilerimize ve dolayısıyla vatandaşlarımıza getirebileceği olumsuz etkileri asgari düzeyde tutmak için alınabilecek olası tedbirler tartışılmış ve yol haritası oluşturulmuştur” denildi.

Açıklamada, “Kış aylarında sebze fiyatlarında yaşanabilecek olumsuzlukları en az düzeye indirmeye yönelik tedbirler tartışılmış ve sera yatırımlarının hızlandırılması ilişkin kurumlarla işbirliği içinde çalışmalar yapılması hususu kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Hallere giriş ve çıkışları ilgili bakanlıklar takip edecek

Toplantı sonrası yapılan açıklamada ayrıca hallere giriş ve çıkışın ilgili bakanlıklarca yakından izlenmesine, bu sistemden alınacak bilgiler dahilinde hızlı bir şeklide tüketici mağduriyetini önleyecek çözüm ve önlemlerin uygulanmasına ve bu konuda kurumlar arası işbirliğinin yüksek seviyede sürdürülmesine karar verildiği belirtildi.

0 0 1 0 1 3
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Tahıl gemisi yola çıktı fiyatlar düşmeye başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 1 0 1 3

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x