a

Yetiştiricilere 450 küçükbaş ve 4 ton yem desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2020 yılında hayata geçirdiği ‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim' projesi, yetiştiricileri desteklemeye devam ediyor.

Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim projesi çerçevesinde Erdemli ve Silifke’de yapılan törenlerde, 18 yetiştiriciye toplam 450 keçi ve ivesi koyun dağıtımı yapıldı.

Erdemli’den 6’sı kadın, 2’si erkek olmak üzere toplam 8, Mezitli’den 1’i kadın, 1’i erkek olmak üzere toplam 2 ve Silifke’den de 1’i kadın, 7’si erkek olmak üzere toplam 8 yetiştiriciye hayvanları verildi. Dağıtım çerçevesinde küçükbaş hayvanların yanı sıra, her yetiştiriciye 4 ton yem desteği de sağlandı.  

Hayvan üretiminden vazgeçiliyor

Aw678943 01

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ “Bölgede uzun yıllardır hayvancılıkla uğraşan, koyun, keçi ya da büyükbaş hayvan üretimi yapan birçok kişinin, yavaş yavaş hayvancılık mesleğinden ya da hayvan üretiminden vazgeçtiklerini görüyoruz. Birçok aile yıllarca kendi geçimini bu sektörde sağlıyor, ancak bu önemli grupların zaman içerisinde sürekli azaldığını görüyoruz. Bu da çok üzücü ve çok düşündürücü bir durum. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu uygulama, hayvancılığın yeniden canlanması adına çok önemli bir girişim. Bunun bölgemizdeki insanların et, süt ihtiyacına ya da aile geçiminin sağlanması ihtiyacına bir katkısı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Buğday ve arpa alım taban fiyatları belirlendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x