a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Zeytinlik alanlarının madenciliğe açılmasına izin veren yönetmeliğin iptali istendi

Zeytinlik alanlarının madenciliğe açılmasına izin veren yönetmeliğin iptali istendi

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Maden Yönetmeliği'nde yaptığı değişiklikle zeytinlik alanlarının madencilik faaliyetlerine açılmasını eleştirdi.

AK Parti’nin bu yönetmelikle “ölmez ağaç” olarak bilinen zeytin ağacının ölüm fermanını imzaladığını söyleyen Şahin, “CHP yönetmeliğin iptali için dün Danıştay’a başvurdu. Zeytinlik alanlarında madencilik faaliyetlerine izin veren yönetmeliği iptal ettirmek istiyoruz, büyük olasılıkla iptal edilecektir. Zeytinlik alanlarından lütfen elinizi çekin.” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişci’nin atandığını aktaran Şahin, “Bugün yemin edecek Mecliste. Yapacağı ilk icraat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmeliğin iptali olsun. İyi niyetli, tarımdan, zeytin üreticisinden yana, zeytin dostu bir tarım bakanı olduğunu göstersin.” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 1
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi kimdir?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x