a

Bu kitap mutlaka kütüphanenizde bulunmalı

Veteriner Hekim Tahir Yavuz’un “Çiftlik Hayvanlarında Koruyucu Hekimlik” adlı kitabı raflardaki yerine aldı.

Veteriner Hekim Tahir Yavuz’un “Çiftlik Hayvanlarında Koruyucu Hekimlik” adlı kitabı raflardaki yerine aldı.

Kitabında Hayvan sağlığından korkucuyu hekimliğe birçok konuya değinen Veteriner Hekim Tahir Yavuz, kitabının içeriğini şu şekilde anlattı:

“Çiftliklerimizde en önemli konulardan biri koruyucu hekimliktir. Koruyucu hekimlik sadece aşılama değildir. Kitabın iç sayfalarında göreceğiniz gibi koruyucu hekimlik doğru barınak ile başlar. Doğru yemleme, uygun boğa sperması kullanımı ve aşılama ile devam eder. Her konunun bir “koruyucu hekimlik” uygulaması vardır. Örneğin; kuru dönemde yapılan doğru bir bakım-besleme stratejisi koruyucu hekimliktir. Serinletme, doğru şekilde, kaliteli silaj yapmak, memeleri sağıma doğru bir şekilde hazırlamak ve her türlü stres ile ilgili önlemleri almak koruyucu hekimliktir. Bu kitapta koruyucu hekimlik ile ilgili pek çok konuyu bulacaksınız” dedi.

Veteriner Hekim Tahir Yavuz’un kaleme aldığı “Çiftlik Hayvanlarında Koruyucu Hekimlik” adlı Kitabı satın almak için gıdakitapları.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Çiftçiden Haber

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mısır tohumları 13 koyunu telef etti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.