a
Growtech Antalya Tarım Fuarı 2021
Growtech Antalya Tarım Fuarı 2021
  • Çiftçi TV
  • Hayvancılık
  • Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “Türkiye’nin gündeminden ithal hayvanı çıkarttık”

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: “Türkiye’nin gündeminden ithal hayvanı çıkarttık”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin son 3 yıl öncesine kadar 1.5 milyon hayvan ithal ettiğini belirterek, şu anda ithal edilen hayvanın 70 bin civarında olduğunu ve yaptıkları çalışmalarla Türkiye’nin gündeminden ithal hayvanı çıkarttıklarını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin son 3 yıl öncesine kadar 1.5 milyon hayvan ithal ettiğini belirterek, şu anda ithal edilen hayvanın 70 bin civarında olduğunu ve yaptıkları çalışmalarla Türkiye’nin gündeminden ithal hayvanı çıkarttıklarını söyledi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Sektörü Paydaş toplantısına katılmak üzere Kastamonu’ya geldi. İlk olarak Kastamonu Valiliğini ziyaret eden Bakan Pakdemirli, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Çakır’ı ziyaret etti. Buradaki ziyaretin ardından Bakan Pakdemirli, ardından Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Tarım Sektörü Paydaş toplantısına katıldı. Toplantı öncesinde Bakanlığın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Pandemide hiçbir gıda maddesinde sıkıntı çekmedik. Markette bir kuyruğa girmedik. Bunlar bizlerin üreticileri sayesinde oldu” dedi.

bakan pakemirli

“Bu yıl 24 milyar lira destek vereceğiz”
2021 yılında 24 milyar lira civarında destek sağlayacaklarını söyleyen Bakan Pakdemirli, “Bu da göreve geldiğimizde 14 milyar liraydı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte desteklerde artış sağlandı. Özellikle AK Parti döneminde hiç olmayan destekler misli artarak buralara geldi. Son üç yılda neredeyse iki misline varacak desteklerle bu iş daha iyi bir noktaya getirildi. Birçok marka projeler yaptık tarımsal alanda. Tarım, Türkiye’de futboldan daha çok konuşulan bir konu haline geldi. Herkes konuşsun bizde bunlardan bir şey alalım ve bir eylem planı haline getirelim istiyoruz. 38 eylem planı hazırladık. Bunların 16 tanesini harekete geçirdik” şeklinde konuştu.

1 2 0 2 1 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ağrı’da kaz desteği ile kadınlara iş imkanı

HIZLI YORUM YAP

1 2 0 2 1 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x