a

AGCO 2021 Avrupa Sanal Tedarikçi Günü

Avrupa ve Türkiye’de yerleşik tedarikçi firmalar ile AGCO Türkiye Global Satınalma Ekibi’nin de dahil olduğu 1000 katılımcıyla gerçekleştirilen organizasyonda, yeni iş ortağı düzeyindeki tedarikçiler plaketle onurlandırıldı.

Avrupa ve Türkiye’de yerleşik tedarikçi firmalar ile AGCO Türkiye Global Satınalma Ekibi’nin de dahil olduğu 1000 katılımcıyla düzenlenen organizasyonda, Türkiye’den Erkunt Döküm’ün de yer aldığı yeni iş ortağı düzeyindeki iki tedarikçinin plaket kazandıkları duyurulurken, “2020 Tedarikçi Ödülü” kapsamında 5 farklı kategoride verilen “Yılın Tedarikçisi” ödüllerinin kazananları da açıklandı.

Covid-19 kaynaklı arz kesintileriyle geçen istisnai 2020 yılı, güçlü bir tarım endüstrisi için tedarik zincirinin ve çiftçilerin dünyayı beslemekte ihtiyaç duydukları ekipmanları sağlamalarının önemini gösterdi.

Torsten Dehner: “AGCO, traktör sektörünün lideri konumunda”

AGCO Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Torsten Dehner, online gerçekleştirilen organizasyonda yaptığı konuşmada tarım makineleri sektörünün şu anda çalışılan en iyi sektörlerden biri olduğunu belirterek, “Pazar payı daha da büyüyen AGCO, traktör sektöründe pazar lideridir. Covid-19 salgını yorulmak bilmeden tüm dikkatimizi almaya devam etse de AGCO, müşteri beklentilerini göz önüne alarak güvendiği tedarik ağı ile birlikte müşterilerine bekledikleri makineleri sağlamak için çalışıyor” diye konuştu.

AGCO Avrupa Satınalma Başkan Yardımcısı Konstantin Meier-Kulenkampff da, tedarikçi firmalara, “Kesintisiz çabalarınız ve desteğiniz sayesinde, pandemi sürecinde üretime sadece erken başlamakla kalmayıp daha hızlı yol almayı başardık. Aynı zamanda kaybedilen üretimin çoğunu yakalayabildik” mesajını verdi.

Kelvin Bennett: “Müşterilerimiz de, teknoloji de değişiyor”

AGCO’nun yeni Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı Kelvin Bennett, önümüzdeki dönemde geçmişte olduğundan daha fazla ve daha hızlı yatırım yapacaklarının altını çizerek, “Yeni alanlara açılıyoruz. Müşterilerimiz de, teknoloji de değişiyor ve bizim bunlara adapte olmamız gerekiyor. Makinelerimiz daha akıllı, daha bağlantılı hale gelmeli ve daha fazla otomasyon özelliğine sahip olmalıdır” dedi. Tedarikçilere, müşterilere daha yüksek değer ve kendilerine daha fazla iş kazandıran düşük maliyetli fikirlerini paylaşmaları çağrısında bulunan Bennett, ayrıca son dönemde karşılaştıkları tüm zorluklarda AGCO ile çalışmaya olan azimleri, yaratıcılıkları ve kararlılıkları için teşekkür etti.

Josip T. Tomaseviç: “AGCO’yu güçlü yapan uçtan uça tedarik zinciridir”

AGCO Global Satın Alma ve Malzeme Başkan Yardımcısı Josip T. Tomasevic de, herhangi bir ilişkinin temelinin, yenilik yapmak ve büyümeyi devam ettirmek ön koşulu ile ne kadar iyi iş birliği yapıldığından geçtiğinin altını çizdi. Tomasevic, “AGCO’yu çok güçlü yapan, uçtan uca tedarik zinciri entegrasyonu ve müşteri ile başlayan ve biten görünürlüktür. Ne kadar hızlı ve esnek olursak, çiftçilerimize o kadar iyi hizmet verebiliriz” diye konuştu. Tomasevic, tedarikçileri fikirlerini paylaşmak için AGCO’nun Tedarikçi Fikir Üretimi (SIG) programını kullanmaya, AGCO ile daha yakın iş birliği ile yenilikler yapmaya ve AGCO’nun artan harcamalarından daha büyük pay almaya davet etti.

Bavyeralı çiftçi Nuscheler: “AGCO’nun çığır açan teknolojilere öncülük etmesini bekliyoruz”

Almanya’nın Bavyera eyaletinde 3 bin hektarlık bir çiftlik işleten ve AGCO’nun Fendt markası müşterisi olan çiftçi Johann Nuscheler ise, güvenli ve uygun fiyatlı makineler beklediklerini dile getirdi. Nuscheler, AGCO’dan beklentilerini, “Satın alma fiyatı her zaman bir tartışmadır. Traktörümüzü yaratmak için çok daha modüler bir sistem istiyoruz. AGCO’nun otonom sürüş ve GPS teknolojisi gibi çığır açan teknolojilere öncülük etmesini bekliyoruz” sözleriyle aktardı.

Başarılı yeni tedarikçilere “iş ortağı” plaketi

Organizasyonda Türkiye’den Erkunt Döküm ile Avrupa’dan NGK adlı yeni tedarikçi firmaların da “iş ortağı” seviyesine çıkmaları nedeniyle plakete değer bulundukları açıklandı. Söz konusu tedarikçilerin, AGCO’nun kapasite kısıtlamaları döneminde yenilikçi liderliğini korumasına yardımcı olarak; kalite, yenilikçilik, maliyet, sevkiyat, hizmet ve taahütlerle muhteşem performans göstererek uzun yol aldıkları kaydedildi.

Konstantin Meier-Kulenkampff, bu tedarikçilerle ilgili, “Ortaklık, iki yönlüdür. AGCO’nun “İş Ortağı’ seviyesindeki tedarikçileri, farklı bir iş birliği düzeyinde AGCO’ya daha yüksek erişime sahipler” açıklamasında bulundu.

Erkunt Döküm’ün, pandemi sürecinde Türkiye BCC Global Satınalma Organizasyonu desteği ile kritik bir projenin devreye alınması sürecine yenilikçi, kaliteli, özverili ve işbirlikçi çalışmaları ile önemli katkılarda bulunduğu bildirildi. AGCO’nun Türkiye’den yaptığı yaklaşık 100 milyon Dolar’ın üstünde satın alma cirosu ile Türk tedarikçilerin iş potansiyeli ve etkinliği, her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Yılın Tedarikçisi Ödülleri

İtaltergi firması “Yılın Tedarikçisi” Ödülüne, Sonceboz firmasının “Yenilikçilik & İşbirlikçilik” ödülüne değer bulunduğu organizasyonda, BMTS firması “Kalite & Sevkiyat Performans” ödülüne, Freudenberg Sealing Technologies “Satış Sonrası” ödülüne, Leinsle firmasının “Lojistik Hizmet Sağlayıcı” ödülüne ve Hammerwerk Fridingen firmasının ise “TRAIT” ödülüne layık görüldüğü açıklandı.

Kaynak:Agro World Tarım Dünyası

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Case IH’den yeni yerli traktör

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x