a

489 üreticiye 978 adet damızlık koç ve teke hibe edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin küçükbaş hayvancılık yapan üreticilerin sürülerinde kalite ve verimin artması hedefiyle başlattığı proje çerçevesinde 489 üreticiye 978 adet damızlık koç ve teke hibe desteği verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan vatandaşların sürülerinde verim ve kalitenin düşmesine engel olmak için hayata geçirdiği Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Verimliliği Artırma Projesi‘nde üreticilere damızlık koç ve tekelerini teslim etti.

Aw012647 02

7,5 milyon liralık proje ile 19 ilçedeki 489 yetiştiriciye hayvan başı bin TL katkı bedeliyle 978 baş damızlık koç ve tekelerin dağıtımı kent genelinde tamamlandı ve projeden faydalanan üreticiler damızlık koç ve tekelerini teslim aldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, küçükbaş hayvancılık yapan üreticilerin daha verimli bir sürüye sahip olmaları adına böyle önemli bir projeyi geçtiğimiz yıl hayata geçirdiklerini anlatarak, projeye bütçeden 7,5 milyon lira ayırdıklarını hatırlattı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Büyükşehir Belediyesinden arıcılara çadır desteği

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x