a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Bu keçiler turistleri ve vatandaşları kendilerine hayran bırakıyor

Bu keçiler turistleri ve vatandaşları kendilerine hayran bırakıyor

Antalya’da belediyeden emekli Bünyamin Albayram, şehrin göbeğinde, binaların arasında 40 keçisiyle hayvancılık yapmaya çalışıyor. “İstersen yapabiliyorsun; önemli olan üretici olmak ve üretmek” diyen Albayram’ın keçilerini gören sürücü ve turistlerse cep telefonlarına yapışıyor.

Belediyeden emekli 2 çocuk babası Bünyamin Albayram (62), çalıştığı süre içerisinde olmak üzere yaklaşık 40 yıldır hayvancılıkla uğraşıyor. Emekli olduktan sonra hayvancılık üzerine daha da yoğunlaşan Albayram, Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi’nde yüzlerce apartmanın arasında 40 keçisiyle hayvancılığı sürdürmeye çalışıyor.

Boş arazilere hayvanlarını getirip otlatan Albayram’ın keçileri, vatandaşların ve turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Turistler, Albayram ve keçilerinin bol bol fotoğrafını çekiyor.

“İstersen yapabiliyorsun. Önemli olan üretici olmak ve üretmek”

Şehrin göbeğinde hayvanlığın zor olduğunu ancak bir insanın istedikten sonra yapabileceğini belirten Bünyamin Albayram, “İstersen yapabiliyorsun. Önemli olan üretici olmak ve üretmek. Çünkü en güzelini sen yiyorsun, etinden, sütünden faydalanıyorsun. Bir de vatandaşa satıyorsun. Onu da değerlendiriyorsun. Vatandaş gerçek keçi sütü alıyor, lezzetli et yiyor. Tamamen doğal besleniyorlar. Günde 2-3 öğün yemek yiyorlar. Akşama doğru da buraya getiriyorum” dedi.

Aw893415 09

Keçilerine ayda 7-8 bin masraf ettiğini aktaran Albayram, “Onların karnını doyurabilmek için ek olarak gece güvenlik işi yapıyordum. Sevgi bağı olmadan hiçbir işte ilerleyemezsin” diye konuştu.

Aw893415 11

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Üreticiler buğdayın fiyatını en az 10 TL bekliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x