a
  • Çiftçi TV
  • Destek
  • “Çiftçi Kart” uygulamasıyla 4 milyon 46 bin 550 litre mazot desteği verilecek

“Çiftçi Kart” uygulamasıyla 4 milyon 46 bin 550 litre mazot desteği verilecek

Türkiye'de ilk kez Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çiftçi kart uygulaması ile 4 milyon 46 bin 550 litre mazot desteği verilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nce Türkiye’de ilk kez devreye alınan “Çiftçi Kart” uygulamasıyla, 33 bin 180 çiftçiye karşılıksız olarak, güncel bedeli 110 milyon lira olan, 4 milyon 46 bin 550 litre mazot desteği verilecek.

Türkiye’de en büyük mazot desteği veren şehir: Gaziantep

Çiftçi Kart ile başlayan uygulama çerçevesinde ilk mazot dağıtımını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptı.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de en büyük mazot desteği veren şehrin Gaziantep olduğunu belirterek, “Belediyenin şu an 33 bin çiftçisine böyle bir karar vermiş olması 110 milyonluk bir mali desteği bu işe ayırması, Türkiye’nin en büyük mazotla ilgili çalışmasını yapmış olması, Türkiye’de bir ilk. Gaziantep buna öncülük ediyor. İnşallah bu çalışma tüm Anadolu’ya yayılacak güzel bir örnek olacağız. Şu an yüzde 100 hibe mazot desteğini veren ilk belediye biz olduk” dedi.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

13.000 pelikan kuş gribinden telef oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x