a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Çiftçinin gözü TMO’da: Hububat taban fiyatları heyecanla bekleniyor…

Çiftçinin gözü TMO’da: Hububat taban fiyatları heyecanla bekleniyor…

Hububat fiyatlarının açıklanması beklenirken Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, taban fiyatlarının buğdayda 10 bin lira, arpanın ise 8 bin 500 lira olması gerektiğini söyledi.

Aktepe yaptığı açıklamada üreticilerin girdi maliyetlerindeki afaki artışlar karşısında çaresiz kaldığını ifade ederek “Çiftçimiz bu maliyetler karşısında ya gübreden vazgeçiyor ya da ekim yapmaktan vazgeçiyor. Çiftçimizi desteklememiz gerekiyor.” dedi.

Beklenti buğdayda 10 bin TL, arpa da ise 8,500 TL

Hububat alım fiyatlarında üreticiye yönelik pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini ifade eden Aktepe, “Çiftçimizin beklentisi buğdayda 10 Bin TL, arpa da ise 8,500 TL. Bu rakamların altında açıklanacak fiyatlar çiftçimizi ekim yapmaktan uzaklaştıracaktır. Sonuçta çiftçimiz de bu ürünleri hem kendi evinin ihtiyacını karşılamak hem de para kazanmak için yapıyor. Bu fiyatların altındaki fiyatlar çiftçimize zarar ettireceği için çiftçimiz bunu kaldıramayacaktır. Bu konuda devletimizin gerekli desteği vereceğinden şüphemiz yok. Umuyoruz fiyatlar çiftçimizin yüzünü güldürecek şekilde açıklanır” diye konuştu.

5 9 1 0 2 4
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Meraya çıkarılan koyunlar kar altında

HIZLI YORUM YAP

5 9 1 0 2 4

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x