a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Dışı zehirli, içi lezzetli iskorpit balığının fiyatı cep yakıyor

Dışı zehirli, içi lezzetli iskorpit balığının fiyatı cep yakıyor

Dışındaki zehirli dikenleriyle ve korkutucu görüntüsüyle dikkat çeken iskorpit balığı, Sinop’ta tezgâhlarda kendini göstermeye başladı. Temizlenerek fileto haline getirilen balığın kilogramı ise 300 TL’den satılıyor.

Sırtında, kafasında, altında ve yüzgeçlerinde zehirli dikenleri olan, çıplak elle dikenine dokunulduğunda alerjisi olanı hastanelik eden, halk dilinde çarpan diye anılan iskorpit balığı, mevsimi gelmesiyle tezgâhlarda kendini göstermeye başladı.

Kilosu 280-300 lira arasında

Sinop’ta balıkçılar iskorpit balığını temizleyerek fileto haline getiriyor, eşsiz lezzeti olan balığın fiyatı ise cep yakıyor. Balıkçı İbrahim Gündoğdu “Dışı çirkin, içi lezzetli bir balıktır. 3 kilosundan 650 gram et elde ediyoruz. Balığı işliyoruz, zehirli dikenli kısımlarını alıyoruz, derisini soyuyoruz. Daha sonra kılçıklarını da alıyoruz, löp et kalıyor vatandaşa. Biraz pahalı şimdi, 280-300 lira kilosu şu anda” diye konuştu.

Aw888161 01

Balıkçı Selçuk Yılmaz, “Bu balık çarptığında 1 saat uyuşturur, arı sokar gibi sızlatır. Dışı bizi yakar içi alanı yakar ama gülü seven dikenine katlanır” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Üreticilere yüzde 50 hibeli yumurta tavuğu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x