a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • Gıda perakendecileri: “Zamların sorumlusu biz değiliz!”

Gıda perakendecileri: “Zamların sorumlusu biz değiliz!”

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, marketlerin fiyat artışlarının sorumlusuymuş gibi suçlandığını ve damgalandığını söyledi.

Ortakalan tarafından perakende sektörüne yönelik düzenlenen Ortakakıl Konferansları 2022’de konuşan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, üretimdeki maliyet artışları ve enflasyon verileri ortadayken, marketlerin fiyat artışlarının sorumlusuymuş gibi suçlandığını belirterek, gıdadaki fiyat artışının sebebinin organize perakende sektörü olmadığını söyledi.

“Damgalanıyoruz”

Aykaç, “Enflasyonla mücadelede vurgulamak istediğimiz en önemli husus, etiketlerde gördüğümüz fiyat artışlarının kaynağının bizler olmadığının artık kabul edilmesidir. Her şeyimizle kayıtlı kurallı faaliyet gösteren, her zaman her türlü denetime açık şeffaf işletmeleriz. Son dönemde yapılan denetimlerde talep edilen bilgileri sağlamak için sırf bu süreçlere özel çalışan ekipler oluşturacak hale geldik” dedi.

Aykaç, “Bu kadar denetim, hatta niye uygunsuz olduğumuzu bilmeden savunmaya maruz bırakıldığımız, sonunda bir bulguya da erişilemediği bir ortamda hala fahiş fiyatla damgalanmamız bizleri son derece üzmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Reuters

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

258 çobanla yüksek fiyattan süt alım anlaşması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x